*BlackZone* - ^BZ*

Scarface - The world is yours

Need for Speed: Pro Street

Toplist

TOPlist

Young Buck

Dirty South

Young Buck reprezentuje Eastside, avšak pokud bychom to měli ještě přiblížit, reprezentuje také Dirty South. Kukla, grillz, řetězy, specifický slang, to vše je Dirty South, tolik právě někým na Youngu Buckovi oblíbený. Co to ale vlastně dopodrobna je a jak vznikl? Pojďme si jej tedy přiblížit!

Všechno to začalo v 90‘ letech ve východních městech nebo lokacích, jako jsou Memphis, Nashville, New Orleans, Atlanta, Miami, jižní Florida, jižní Carolina, severní Carolina, Dallas a Houston. Dalo by se říct, že Dirty South je v podstatě následovníkem bývalého jižního rapu. Vznikl inspirováním se z alba od Dr. Dre s názvem Chronic a od skupiny 2 Live Crew. Bere si z jejich stylu všechno to, co je dnešními humanitními aktivisty modernímu Hip hopu vytýkáno. Tedy značná agresivita, násilí, sexuální abundance a další aspekty.

Jako první výraz Dirty South (inspirovaný přezdívkou města New Orleans „The dirty dirty“) použil Goodie Mob. Muzika Dirty Southu je charakterizována jako rychlejší, klubově vítaná, lyrická a obsahující témata jako drahé šperky, automobily, ženy a další věcí, podobné Gangsta Rapu.

Dirty South má ještě jednu odnož s názvem Crunk, kde je muzika ještě živější a více klubová. Za jejího pomyslného krále se považuje Lil Jon, avšak nyní je tento styl na vzestupu a za řad vycházejí další a další interpreti, kteří se mají potenciál prosadit.

 
Žádné komentáře