*BlackZone* - ^BZ*

Scarface - The world is yours

Need for Speed: Pro Street

Toplist

TOPlist

Tony Yayo

Free Yayo

Je konec roku 2002 a 50 Cent, Lloyd Banks a Tony Yayo vědí, že příští rok by jejich kariéra měla strmě růst. Avšak naneštěstí je koncem roku Tony Yayo zadržen za nelegální držení zbraně a musí si odpykat rok v newyorském vězení Rikers Island.

A tak G-Unit, která není v kompletní sestavě, nezbývá nic jiného než sehnat za uvězněného člena náhradu. Jí se nakonec stane Young Buck, který se osvědčí svou prezentací T.I.P., jíž speciálně nahraje jako referenci pro 50 Centa.

Teď přichází ta samá pohádka, kterou jste už 100krát četli: 50 Cent vydá In Da Club, svoje album, stane se z něj multimilionář a komerčně nejúspěšnější rapper, svoji crew vytáhne na vrchol a tak dále a tak dále…

Takže Tonymu Yayovi nezbývá nic jiného než se z vězení dívat, jak je celá G-Unit úspěšná. Toho si však všimli členové G-Unit (nyní 50 Cent, Lloyd Banks a Young Buck) a mimo dopisy, které mu posílají do vězení, rozjeli i mediální kampaň Free Yayo, která má za úkol alespoň umělecky osvobodit zavřeného Yaya.

 
 
 

Na toto téma se dělají mixtapy, trička, a když G-Unit vydá debutové album, tak ve videoklipu k písničce Stunt 101 jsou grafitti s tímto názvem a Young Buck zde křičí: „Free Yayo!“.

Například ony mixtapy pomohly ke slávě DJům jako Whoo Kidd a Clue. Nutno dodat, že DJ Whoo Kidd je nyní předním DJem G-Unit Records.

Tony Yayo, posluchačům znám pouze z kampaně Free Yayo, zatím ve vězení píše spousty textů, které potom hodlá použít na svém albu, a až nastane onen den, kdy ho mají propustit (konkrétně 9. ledna 2004), ještě netuší, že se do vězení zase vrátí.

Soud mu totiž dal příkaz, že rok nesmí opustit území státu New York, a to se mu stalo osudným. Ihned den po propuštění si užívá s ostatními členy G-Unit (i Yougem Buckem) v Las Vegas, avšak už za tak krátkou dobu si ho stačí všimnout policie, která ho zatkne a odveze znovu do věznice Rikers Island, kde bude muset strávit dalšího půl roku.

Přesně 24. května 2004 je pak definitivně propuštěn a G-Unit pouze vydává animovaný videoklip, kde uneseného Tonyho Yaya s pistolí v ruce osvobodí ze zlých spárů. Nyní už je teda Marvin Bernard skutečně Free Yayo.
Žádné komentáře