*BlackZone* - ^BZ*

Scarface - The world is yours

Need for Speed: Pro Street

Toplist

TOPlist

Oblivion IV

Alchemia

okud si za jednu ze svých sedmi hlavních dovedností zvolíte Alchymii neprohloupíte. Tato dovednost je asi nejsnáze trénovatelná a nejrychleji rostoucí v celé hře a její výsledky mají vliv na tréning celé řady jiných dovedností (o tomto propojení popovídám na závěr) .Zkušený (i nezkušený) alchymista si dokáže z přísad udělat lektvar ušitý mu přímo na „míru“. Ne každého však láká představa pobíhání po krajině a pracné sbírání přísad. Pro ty tu jsou vybraní obchodníci, kteří však mají od každého druhu přísady pouze pár kousků, takže pokud chcete dělat alchymii opravdu ve velkém, musíte si přísady poctivě (i nepoctivě) nasbírat.

Obchodů s přísadami je poskrovnu, stojí se zmínit o Guilded Carafe na Tržišti v Hlavním Městě a o Main Ingredient tamtéž. Z dalších obchodníků s přísadami je třeba zmínit krámek vedle krámku kováře ve Skingradu a Sinderiona ve sklepě hostince West Weald Inn tamtéž. Sinderion je vůbec dar z nebes. Nejenže vás bude mít velice rád (stačí mu přinést 10 nirnrootů – je to samostatný quest – a hnedle je oblíbenost na 100%), ale i mu můžete prodávat vaše lektvary až za 75% ceny i při vaší nízké dovednosti v obchodu!!! Sinderion je totiž, co se obchodního talentu týče, nekňuba (novice).

Pokud si chcete svoji dovednost v alchymii rychle vycvičit, není nic snadnějšího než vykoupit na tržišti všechno jídlo a přísady a pustit se do díla. Jablka, hrušky, melouny, ředkvičky a jiné poživatiny mají jako první efekt Sniž Únavu (Restore Fatigue), což vám stačí na prvních pár set lektvarů. Poznamenejte si, že cena lektvaru vůbec nezáleží na vyvolaném efektu.

Vaše první lektvary budou mizerné, ale přesto je dělejte (plné sady nádobíčka se válí ve všech pobočkách cechu mágů – pokud se k nim přidáte, můžete je všechny sebrat a až na jednu sadu je výhodně prodat). Síla lektvaru, a tím i jeho cena, záleží na vaší Inteligenci, Dovednosti Alchymie a na používaném nádobíčku. Existuje 5 úrovní kvality nádobíčka:

Novice – Můžete používat už od začátku
Apprentice – Musíte mít dovednost v Alchymii 25 a vyšší
Journeyman – Musíte mít dovednost v Alchymii 50 a vyšší
Expert – Musíte mít dovednost v Alchymii 75 a vyšší
Master – Musíte mít dovednost v Alchymii 100

Naštěstí (i naneštěstí) nelze použít trik známý z TES III: Morrowind, kde šlo za pomocí lektvarů Posil Inteligenci aritmetickou řadou zvyšovat účinnost lektvarů. Autoři hry se poučili a obdobný postup v Oblivionu nemá šanci na úspěch.
Co se sbírání přísad týče, každá z nich má nějakou oblast, kde se vyskytuje nejvíce:

Semena květiny Flax se vyskytují v okolí Skingradu – Sbírejte jako diví, je to snad nejužitečnější přísada, kterou lze ve hře nalézt.
Semena Leknínu (Sacred lotun seeds) najdete ve velké míře u pobřeží Anvilu a ve vodních příkopech v Hlavním Městě.
Tráva Bloodgrass se vyskytuje pouze v sférách Oblivionu.
Rostlina Nirnroot (Quest) je k nalezení podél celého pobřeží (moře i řek) a i na březích jezírek, v jeskyních a jeden exemplář je překvapivě ve studni.
Muchomůrka Červená se vyskytuje po celém Hlavním Městě. Projděte všechny zahrádky, obejděte všechny domy a do hodiny máte cca 170 kusů v kapse (které váží celkem 17).

Popsat, kde se vyskytuje který druh rostliny by vydalo na samostatnou publikaci, ale co se týče jídla, tak můžete beztrestně vykrádat všechny farmy, na které ve hře narazíte. Brambory, rajčata, kukuřice, tabák, víno, nic cizího vám není cizí :-)))

Nejpoužívanějšími lektvary ve hře budou asi ty s obnovujícími účinky (Restore Health, Restore Magicka, Restore Fatigue, Restore „Attributes“). Zlepšete si svou dovednost alchymie na jídle až na 100 a pak začne ta pravá zábava. Nyní přicházejí ke slovu semena Flax.

Jako první účinek mají Restore Magicka, takže se z ní dají vytvářet velmi lehké a velmi účinné lektvary obnovující vaši zásobu Magicky.

Pokud smísíte semena Flax a semena Leknínu, výsledný lektvar (Feather) vám bude snižovat vaši zátěž, takže toho unesete více, což se v pozdějších fázích hry velmi hodí, tahat s sebou 5 dadrických komplet brnění a pět ebonitových obouručáků nádavkem. Má to miniaturní nevýhodu v tom, že takto připravený lektvar vám bude po tři až pět vteřin ubírat zdraví po jednom bodu, ale ic co by jednoduché léčivé kouzlo nebo lektvar nespravil...

Pokud je vaše inteligence a dovednost alchymie na 100 a máte expert sadu nádobíčka, můžete z Krvavé Trávy vyrábět velmi účinné lektvary Chameleón 34% po 100 vteřin. Vypijte tři najednou, a v tu ránu jste neviditelní a nekonečně smrtící (Pokud je vaše plížení na dobré úrovni, můžete zasazovat Kritické Údery).

Velmi běžným, ale též užitečným lektvarem je Restore Fatigue, neboli Sniž Únavu. Po požití jediného lekvaru můžete skákat jako kamzíci, ohánět se mečem jako větrný mlýn, vystřelit sto šípů za sebou...

Lektvary s účinkem Obnov Zdraví si namícháte z Muchomůrek a Dadrických srdcí (popřípadně jiných přísad se stejným účinkem). Účinek je jako v případě předchozích lektvarů dlouhodobý, takže vystačí na delší souboje, nebo dokonce pokud vypijete 4 najednou, umožní vám to překročit lávová pole.

Z dalších užitečných lektvarů doporučuju:
Chození po vodě, Dýchání vody, Světlo, Odraž Zranění, Odraž Kouzlo, Zjistit Život, Neviditelnost...

Nyní přejděme k souvislosti s tréningem a levelováním. Pokud máte alchymii jako jednu z hlavních dovedností, čas od času se podívejte, jak jste na tom s postupem na další level. Alchymie má jako svého patrona inteligenci, takže se vybodněte na tréning dovedností podporujících inteligenci a třeba si za pomocí kouzla Světlo (Light) 10x vytrénujte Iluzi a za pomoci kouzla Štít (Shield) 10x Změnu (Alteration). Pak teprve si 10x vylepšete inteligenci a jděte spát. Při postupu na další level budete mít 5-ti bidový bonus k Inteligenci, Síle vůle a Osobnosti. Výběrem trénovaných dovedností si tak při každém postupu na nový level můžete vypěstovat opravdu silnou postavu. Navíc můžete používat vámi vyrobené lektvary Obnov Magicku k téměř nekonečnému kouzlení (tréningu magických dovedností).

MÍCHÁNÍ LEKTVARů

ngredience vytváří magické efekty, jsou-li snědeny. Nalézt ingredience můžete u těl zvířat nebo na rostlinách nebo v různých nádobách ve městech a budovách, nebo je koupit od obchodníků. Informativní tabulka ve vašem inventáři odhaluje efekty, které ingredience má. Políčka otazníkem (?) značí, že vaše znalosti v Umění Alchymie nejsou dost vysoké abyste identifikovali tento efekt.
Použijte ingredienci ve vašem inventáři abyste ji snědli, čímž se vyvolá první efekt na seznamu informativní tabulky. Vytvářejte lektvary a jedy z ingrediencí za použití alchymického vybavení a dvou nebo více ingrediencí, které vyvolávají stejný efekt.
Alchymické vybavení může být nalezeno v herním světě nebo zakoupeno od kupců. K výrobě lektvaru nebo jedu potřebujete při nejmenším hmoždíř a paličku; ostatní vybavení vám pomůže vyrobit lepší lektvary a jedy. Použijte alchymické vybavení ve vašem inventáři abyste vyvolali Menu Výroby Lektvarů

Jméno: Změňte jméno lektvaru nebo jedu.
Vybavení: Ukazuje všechno aktivní (alchymické) vybavení. Automaticky bude použito vaše nejlepší vybavení.
Hmoždíř a palička: Vytvoří lektvar nebo jed a určuje základní sílu lektvaru nebo jedu.
Křivule (retort): Zvyšuje sílu a trvání všech positivních efektů u lektvaru (neúčinkuje na jedy)
(alembic): Snižuje sílu a trvání všech negativních efektů u lektvarů (neúčinkuje na jedy)
Palírna (calcinator) : Zvyšuje sílu a trvání všech efektů u lektvaru nebo jedu.
Ingredience: Lektvary nebo jedy vyžadují při nejmenším dvě ingredience se stejným účinkem.
Účinky: Uvádí efekty, které bude mít jed nebo lektvar.

>>>Stránka s přehledem efektů magických přísad<<<

LEKTVARY A JEDY

činky ingrediencí mohou být buď prospěšné nebo škodlivé. Lektvar může mít prospěšné účinky nebo jak prospěšné tak škodlivé účinky a bude zobrazován jako růžová lahvička. Lektvar pouze s negativními účinky je vlastně jed a bude zobrazován jako zelená lahvička. Abyste použili jed, vybavte se jím ve svém inventáři a bude vyzváni k potvrzení toho, že jed bude použit na vaši aktivní zbraň.

TABULKA EFEKTů LEKTVARů A INGREDIENCÍ

Název Váha Efekt 1 Efekt 2 Efekt 3 Efekt 4
Ale 1 Drain Intelligence Drain Willpower Restore Fatigue -
Beer 1 Drain Intelligence Drain Willpower Restore Fatigue -
Cheap Wine 1 Drain Agility Drain Intelligence Drain Personality Restore Fatigue
Cure for Vampirism 0 Restore Fatigue Restore Health Restore Magicka Vampirism cure (script)
Cyrodilic Brandy 0.5 Drain Strength Fortify Endurance Fortify Fatigue -
Grand Elixir of Exploration 0.5 Fortify Fatigue Fortify Health Fortify Blade Fortify Blunt
(continued) - Fortify Destruction Fortify Restoration Fortify Sneak Fortify Security
(continued) - Night-Eye - - -
Hist Sap 0 Hist Sap (script) - - -
Human Blood 1 Drain Fatigue Resist Poison - -
Mead 1 Drain Intelligence Drain Willpower Restore Fatigue -
Moderate Elixir of Exploration 0.3 Fortify Fatigue Fortify Health Night-Eye -
Newheim's Special Brew 1 Drain Intelligence Drain Willpower Drain Strength Fortify Personality
(continued) - Restore Fatigue - - -
Philter of Frostward 1 Resist Frost - - -
Poison of Affliction 0.5 Damage Endurance - - -
Poison of Apathy 0.5 Drain Speed - - -
Poison of Burden 0.5 Burden - - -
Poison of Catastrophe 0.5 Drain Luck - - -
Poison of Clumsiness 0.5 Damage Agility - - -
Poison of Confusion 0.5 Damage Intelligence - - -
Poison of Cowardice 0.5 Drain Willpower - - -
Poison of Debilitation 0.5 Drain Endurance - - -
Poison of Fatigue 0.5 Damage Fatigue - - -
Poison of Feeblemind 0.5 Drain Intelligence - - -
Poison of Frailty 0.5 Drain Strength - - -
Poison of Fright 0.5 Damage Willpower - - -
Poison of Fumbling 0.5 Drain Agility - - -
Poison of Illness 0.5 Damage Health - - -
Poison of Misfortune 0.5 Damage Luck - - -
Poison of Paralysis 0.5 Paralyze - - -
Poison of Repulsion 0.5 Drain Personality - - -
Poison of Separation 0.5 Drain Magicka - - -
Poison of Severing 0.5 Damage Magicka - - -
Poison of Sickness 0.5 Drain Health - - -
Poison of Silence 0.5 Silence - - -
Poison of Slowing 0.5 Damage Speed - - -
Poison of the Fool 0.5 Damage Personality - - -
Poison of Weakness 0.5 Damage Strength - - -
Poison of Weariness 0.5 Drain Fatigue - - -
Potion of Absorption 0.5 Spell Absorption - - -
Potion of Agility 0.5 Fortify Agility - - -
Potion of Alacrity 0.5 Restore Speed - - -
Potion of Antivenom 0.5 Resist Poison - - -
Potion of Chameleon 0.5 Chameleon - - -
Potion of Charisma 0.5 Restore Personality - - -
Potion of Cure Disease 0.5 Cure Disease - - -
Potion of Cure Paralysis 0.5 Cure Paralysis - - -
Potion of Cure Poison 0.5 Cure Poison - - -
Potion of Dedication 0.5 Restore Willpower - - -
Potion of Detect Life 0.5 Detect Life - - -
Potion of Disbelief 0.5 Resist Magicka - - -
Potion of Dispel 0.5 Dispel - - -
Potion of Endurance 0.5 Fortify Endurance - - -
Potion of Fatigue 0.5 Fortify Fatigue - - -
Potion of Feather 0.5 Feather - - -
Potion of Fire Shield 0.5 Fire Shield - - -
Potion of Fortitude 0.5 Restore Endurance - - -
Potion of Fortune 0.5 Restore Luck - - -
Potion of Frost Shield 0.5 Frost Shield - - -
Potion of Grace 0.5 Restore Agility - - -
Potion of Grounding 0.5 Resist Shock - - -
Potion of Healing 0.5 Restore Health - - -
Potion of Health 0.5 Fortify Health - - -
Potion of Insight 0.5 Restore Intelligence - - -
Potion of Insulation 0.5 Resist Fire - - -
Potion of Intelligence 0.5 Fortify Intelligence - - -
Potion of Invisibility 0.5 Invisibility - - -
Potion of Light 0.5 Light - - -
Potion of Luck 0.5 Fortify Luck - - -
Potion of Magicka 0.5 Fortify Magicka - - -
Potion of Might 0.5 Restore Strength - - -
Potion of Nighteye 0.5 Night-Eye - - -
Potion of Personality 0.5 Fortify Personality - - -
Potion of Reflection 0.5 Reflect - - -
Potion of Resistance 0.5 Resist Disease - - -
Potion of Respite 0.5 Restore Fatigue - - -
Potion of Seastride 0.5 Water Walking - - -
Potion of Shock Shield 0.5 Shock Shield - - -
Potion of Sorcery 0.5 Restore Magicka - - -
Potion of Speed 0.5 Fortify Speed - - -
Potion of Strength 0.5 Fortify Strength - - -
Potion of the Sea 0.5 Water Breathing - - -
Potion of Warmth 0.5 Resist Frost - - -
Potion of Willpower 0.5 Fortify Willpower - - -
Rosethorn Mead 1 Drain Intelligence Drain Willpower Fortify Strength Fortify Endurance
Shadowbanish Wine 1 Drain Agility Drain Intelligence Night-Eye -
Skooma 0.5 Drain Intelligence Drain Agility Fortify Strength Fortify Speed
Strong Elixir of Exploration 0.4 Fortify Fatigue Fortify Health Fortify Blade Fortify Blunt
(continued) - Fortify Destruction Fortify Restoration Fortify Sneak Fortify Security
(continued) - Night-Eye - - -
Strong Poison of Affliction 0.5 Damage Endurance - - -
Strong Poison of Apathy 0.5 Drain Speed - - -
Strong Poison of Burden 0.5 Burden - - -
Strong Poison of Catastrophe 0.5 Drain Luck - - -
Strong Poison of Clumsiness 0.5 Damage Agility - - -
Strong Poison of Confusion 0.5 Damage Intelligence - - -
Strong Poison of Cowardice 0.5 Drain Willpower - - -
Strong Poison of Debilitation 0.5 Drain Endurance - - -
Strong Poison of Fatigue 0.5 Damage Fatigue - - -
Strong Poison of Feeblemind 0.5 Drain Intelligence - - -
Strong Poison of Frailty 0.5 Drain Strength - - -
Strong Poison of Fright 0.5 Damage Willpower - - -
Strong Poison of Fumbling 0.5 Drain Agility - - -
Strong Poison of Illness 0.5 Damage Health - - -
Strong Poison of Misfortune 0.5 Damage Luck - - -
Strong Poison of Paralysis 0.5 Paralyze - - -
Strong Poison of Repulsion 0.5 Drain Personality - - -
Strong Poison of Separation 0.5 Drain Magicka - - -
Strong Poison of Severing 0.5 Damage Magicka - - -
Strong Poison of Sickness 0.5 Drain Health - - -
Strong Poison of Silence 0.5 Silence - - -
Strong Poison of Slowing 0.5 Damage Speed - - -
Strong Poison of the Fool 0.5 Damage Personality - - -
Strong Poison of Weakness 0.5 Damage Strength - - -
Strong Poison of Weariness 0.5 Drain Fatigue - - -
Strong Potion of Absorption 0.5 Spell Absorption - - -
Strong Potion of Agility 0.5 Fortify Agility - - -
Strong Potion of Alacrity 0.5 Restore Speed - - -
Strong Potion of Antivenom 0.5 Resist Poison - - -
Strong Potion of Chameleon 0.5 Chameleon - - -
Strong Potion of Charisma 0.5 Restore Personality - - -
Strong Potion of Dedication 0.5 Restore Willpower - - -
Strong Potion of Detect Life 0.5 Detect Life - - -
Strong Potion of Disbelief 0.5 Resist Magicka - - -
Strong Potion of Dispel 0.5 Dispel - - -
Strong Potion of Endurance 0.5 Fortify Endurance - - -
Strong Potion of Fatigue 0.5 Fortify Fatigue - - -
Strong Potion of Feather 0.5 Feather - - -
Strong Potion of Fire Shield 0.5 Fire Shield - - -
Strong Potion of Fortitude 0.5 Restore Endurance - - -
Strong Potion of Fortune 0.5 Restore Luck - - -
Strong Potion of Frost Shield 0.5 Frost Shield - - -
Strong Potion of Grace 0.5 Restore Agility - - -
Strong Potion of Grounding 0.5 Resist Shock - - -
Strong Potion of Healing 0.5 Restore Health - - -
Strong Potion of Health 0.5 Fortify Health - - -
Strong Potion of Insight 0.5 Restore Intelligence - - -
Strong Potion of Insulation 0.5 Resist Fire - - -
Strong Potion of Intelligence 0.5 Fortify Intelligence - - -
Strong Potion of Invisibility 0.5 Invisibility - - -
Strong Potion of Light 0.5 Light - - -
Strong Potion of Luck 0.5 Fortify Luck - - -
Strong Potion of Magicka 0.5 Fortify Magicka - - -
Strong Potion of Might 0.5 Restore Strength - - -
Strong Potion of Nighteye 0.5 Night-Eye - - -
Strong Potion of Personality 0.5 Fortify Personality - - -
Strong Potion of Reflection 0.5 Reflect - - -
Strong Potion of Resistance 0.5 Resist Disease - - -
Strong Potion of Respite 0.5 Restore Fatigue - - -
Strong Potion of Seastride 0.5 Water Walking - - -
Strong Potion of Shock Shield 0.5 Shock Shield - - -
Strong Potion of Sorcery 0.5 Restore Magicka - - -
Strong Potion of Speed 0.5 Fortify Speed - - -
Strong Potion of Strength 0.5 Fortify Strength - - -
Strong Potion of the Sea 0.5 Water Breathing - - -
Strong Potion of Warmth 0.5 Resist Frost - - -
Strong Potion of Willpower 0.5 Fortify Willpower - - -
Summon Dremora Lord 0 Summon Dremora Lord - - -
Surilie Brothers Vintage 399 1 Drain Agility Drain Intelligence Fortify Health -
Surilie Brothers Vintage 415 1 Drain Agility Drain Intelligence Fortify Health -
Surilie Brothers Wine 1 Drain Agility Drain Intelligence Fortify Health -
Tamika Vintage 399 1 Drain Agility Drain Intelligence Fortify Health -
Tamika Vintage 415 1 Drain Agility Drain Intelligence Fortify Health -
Tamika's West Weald Wine 1 Drain Agility Drain Intelligence Fortify Health -
Turpentine 1 Damage Painted Trolls (script) - - -
Weak Elixir of Exploration 0.2 Fortify Health Night-Eye - -
Weak Poison of Affliction 0.5 Damage Endurance - - -
Weak Poison of Apathy 0.5 Drain Speed - - -
Weak Poison of Burden 0.5 Burden - - -
Weak Poison of Catastrophe 0.5 Drain Luck - - -
Weak Poison of Clumsiness 0.5 Damage Agility - - -
Weak Poison of Confusion 0.5 Damage Intelligence - - -
Weak Poison of Cowardice 0.5 Drain Willpower - - -
Weak Poison of Debilitation 0.5 Drain Endurance - - -
Weak Poison of Fatigue 0.5 Damage Fatigue - - -
Weak Poison of Feeblemind 0.5 Drain Intelligence - - -
Weak Poison of Frailty 0.5 Drain Strength - - -
Weak Poison of Fright 0.5 Damage Willpower - - -
Weak Poison of Fumbling 0.5 Drain Agility - - -
Weak Poison of Illness 0.5 Damage Health - - -
Weak Poison of Misfortune 0.5 Damage Luck - - -
Weak Poison of Paralysis 0.5 Paralyze - - -
Weak Poison of Repulsion 0.5 Drain Personality - - -
Weak Poison of Separation 0.5 Drain Magicka - - -
Weak Poison of Severing 0.5 Damage Magicka - - -
Weak Poison of Sickness 0.5 Drain Health - - -
Weak Poison of Silence 0.5 Silence - - -
Weak Poison of Slowing 0.5 Damage Speed - - -
Weak Poison of the Fool 0.5 Damage Personality - - -
Weak Poison of Weakness 0.5 Damage Strength - - -
Weak Poison of Weariness 0.5 Drain Fatigue - - -
Weak Potion of Absorption 0.5 Spell Absorption - - -
Weak Potion of Agility 0.5 Fortify Agility - - -
Weak Potion of Alacrity 0.5 Restore Speed - - -
Weak Potion of Antivenom 0.5 Resist Poison - - -
Weak Potion of Chameleon 0.5 Chameleon - - -
Weak Potion of Charisma 0.5 Restore Personality - - -
Weak Potion of Dedication 0.5 Restore Willpower - - -
Weak Potion of Detect Life 0.5 Detect Life - - -
Weak Potion of Disbelief 0.5 Resist Magicka - - -
Weak Potion of Dispel 0.5 Dispel - - -
Weak Potion of Endurance 0.5 Fortify Endurance - - -
Weak Potion of Fatigue 0.5 Fortify Fatigue - - -
Weak Potion of Feather 0.5 Feather - - -
Weak Potion of Fire Shield 0.5 Fire Shield - - -
Weak Potion of Fortitude 0.5 Restore Endurance - - -
Weak Potion of Fortune 0.5 Restore Luck - - -
Weak Potion of Frost Shield 0.5 Frost Shield - - -
Weak Potion of Grace 0.5 Restore Agility - - -
Weak Potion of Grounding 0.5 Resist Shock - - -
Weak Potion of Healing 0.5 Restore Health - - -
Weak Potion of Health 0.5 Fortify Health - - -
Weak Potion of Insight 0.5 Restore Intelligence - - -
Weak Potion of Insulation 0.5 Resist Fire - - -
Weak Potion of Intelligence 0.5 Fortify Intelligence - - -
Weak Potion of Invisibility 0.5 Invisibility - - -
Weak Potion of Light 0.5 Light - - -
Weak Potion of Luck 0.5 Fortify Luck - - -
Weak Potion of Magicka 0.5 Fortify Magicka - - -
Weak Potion of Might 0.5 Restore Strength - - -
Weak Potion of Nighteye 0.5 Night-Eye - - -
Weak Potion of Personality 0.5 Fortify Personality - - -
Weak Potion of Reflection 0.5 Reflect - - -
Weak Potion of Resistance 0.5 Resist Disease - - -
Weak Potion of Respite 0.5 Restore Fatigue - - -
Weak Potion of Seastride 0.5 Water Walking - - -
Weak Potion of Shock Shield 0.5 Shock Shield - - -
Weak Potion of Sorcery 0.5 Restore Magicka - - -
Weak Potion of Speed 0.5 Fortify Speed - - -
Weak Potion of Strength 0.5 Fortify Strength - - -
Weak Potion of the Sea 0.5 Water Breathing - - -
Weak Potion of Warmth 0.5 Resist Frost - - -
Weak Potion of Willpower 0.5 Fortify Willpower - - -
Žádné komentáře