*BlackZone* - ^BZ*

Scarface - The world is yours

Need for Speed: Pro Street

Toplist

TOPlist

Eminem

EM a Detroid

Město, ve kterém vyrůstal neslavnější bílý rapper, ale také město aut, chudoby a zločinnosti, tak by se dal popsat Detroit. Kde ale přesně leží a jak se zde žije, to se dozvíte na následujících řádcích.

Detroit se nachází v USA, konkrétně ve státě Michigan, a na zeměpisných souřadnicích leží 42°19' severně a  83° 2' západně. Město má skoro 900 000 obyvatel, z čehož 81,6 % tvoří černoši, 10,5 % běloši, 5,0 % hispánci a 1,3 % asiaté. Zločinnost je tu jedna z nejvyšších v USA a přibližně 1/3 obyvatel tu žije pod hranicí chudoby.

Tak jak to ve velkých amerických městech bývá, i zde jsou chudinské čtvrti. Bohatý a chudý Detroit odděluje silnice 8 Mile. Ano, podle silnice 8 Mile se jmenuje Eminemův autobiografický film a v klubu u této silnice zabili jeho nejlepšího přítele Proofa.

Mladý Marshall Mathers tehdy spadal to té chudé vrstvy, ba možná úplně do té nejchudší. V oné chudé části byly převážně zchátralé domy, továrny a karavany. Nic moc estetického, nicméně tu žil, respektive musel žít. Vystřídal různé zaměstnání, ale ať už pracoval kdekoliv, vždy se jednalo o podřadnou fyzickou práci. Ač pracoval, vždy se věnoval i rapu, účastnil se rapových soubojů a freestylů. Samozřejmě už v té době reprezentoval v Hip hopu Detroit, ale nebudilo to nějaké povzbuzení, jelikož ho vůbec nikdo neznal. Vše se změnilo, když vyhrál soutěž ve freestylu na jednom rádiu v Los Angeles. Následovně si ho všiml Dr. Dre, rapová legenda, a nabídl mu smlouvu, která ho vynesla na vrchol.

Stále tedy bydlí v Detroitu, ale už ne v té nejchudší čtvrti, ale v té nejbohatší. Vlastní luxusní vilu s bazénem. Vskutku diametrální změna! Ačkoliv svoje umělecké aktivity vykonává v L.A., tak Detroit vždy reprezentuje a jeho atribut rapper z Detroitu mu už nikdo nevezme.

Žádné komentáře